PERFORM700 kullanarak ürünlerimizin daha güçlü, daha hafif ya da daha verimli olmasını sağlarız. PERFORM700 yüksek mukavemetli çeliğe geçerek ve tasarımı ürün yükseltme amacına göre optimize ederek %40’ a kadar potansiyel ağırlık tasarrufu elde edilebilir.

Sepetli vinçler, ürünlerin tekrar tasarlanabileceğini ve daha yüksek dayanımlı çelik kullanılmasıyla ürünün tam potansiyeline ulaşılabileceği gözlemlenmiştir. Yük kapasitesinden ödün vermeden dikey ve yatay ulaşımı arttırabilmek için, her bir bom bölümünün ağırlığının azaltılması gerekmektedir. Bunu yapabilmek için de bomun makaslama veya burulma kuvvetlerine karşı dayanıklılığı göz önünde bulundurularak, bomun bölümlerinde kullanılan malzemenin miktarını azaltmaktır.

Tarımsal araç yapımında kullanılan yüksek mukavemetli çelikler ( PERFORM 700 ) daha az malzeme, daha az maliyetli bir ürün ile daha güçlü ve hafif ekipmanların ( % 40 daha hafif ürünler ) üretilmesine de olanak sağlamaktadır. Çiftçinin arazisinin ağır tarım makinelerinden dolayı toprağın veriminin azalması yeni nesil çiftçilerin PERFORM700 ile üretilen araçları tercih etmelerine sebep olmuştur. Ağır ekipmanların aynı arazi üzerinde tekrar tekrar kullanılması toprak yapısında hasara yol açarak, bitkilerin kökleri için gerekli olan su,  besin ve hava tutma özelliklerini engelleyebilmektedir. Yüksek mukavemetli çelikler sayesinde ürünlerin gelişimi de daha hızlı ve daha verimli olabilmektedir.

Yüksek mukavemetli çeliklerin tarımsal makinelerde kullanım alanları şu şekildedir; makine yapıları, damperler, konteynerler, treyler şasileri, makine şasileri, püskürtücüler, kaporta, koruma alanları, aşınım parçaları vb. gibi yerlerde kullanılmaktadır.

Yüksek mukavemetli çeliklerin tarım makinesi yapımında kullanılmasının bir diğer avantajı makineyi hafifletmesinin yanında dayanıklılığını arttırmasıdır. Bu çeliklerin ( Yüksek Mukavemetli Çelik -PERFORM 700 ) en değerli özelliklerinden birisi de zorlu çalışma koşulları altında hasara karşı dayanıklılığı ile birlikte standart çeliklere göre herhangi bir hasar karşısında yüksek mukavemet özelliği sayesinde orijinal şekillerine kolaylıkla geri dönebilmesidir. Yüksek mukavemetli çeliklerin daha dayanıklı olması, uzun ömürlü ürün kullanımı anlamına gelmektedir. Çiftçiler makinelerini daha güçlü bir çeliğe yükselterek daha fazla verim sağlayan, daha dayanıklı bir tarım makinesiyle rakiplerine karşı önemli avantajlar sağlamaktadırlar. Yüksek mukavemetli çelikler sayesinde tarım makinesinin konstrüksiyonu hafifletilerek en önemli maliyet kalemlerinden biri olan yakıt tüketimi azaltılıp çiftçinin tasarruf etmesi ve bununla birlikte rekoltesinin artmasına olanak sağlamaktadır.

Sonuç

  • Dayanımdan ödün vermeden daha ince ebatlarda çelik kullanılabilir
  • Parçalar ve araçların üretiminde daha az kaynak kullanılır
  • Aynı iş için daha az yakıt tüketimi - aynı yükü daha az sayıda seferle taşıma
  • Tüm kullanım ömrü genelinde daha düşük karbondioksit emisyonu
  • OEM'ler çevresel profillerini geliştirebilir ve rakiplerine karşı avantaj elde edebilir