X120Mn12  çelikleri kaliteli materyali ile (High Manganese, Manganlı Çelik , Darbeye yüksek dayanıklı yüksek manganlı çelik , Yüksek manganez plaka , Non magnetic abrasion resistant steel , High impact strength , Abrasion resistance ) yüksek aşınma direnci ve çalışma ortamında göstermiş olduğu üstün performans ile diğer aşınma plakalarının yanında daha yüksek verim sağlamaktadır.

X120MN12 çelikleri çalışma sırasında sürtünme, çarpma ve baskıdan dolayı aşınma direncine maruz kaldığından ilk andaki sertlik değerine nazaran 3 kat daha (500-550HB) yüksek sertliğe ulaşmaktadır.  Ostenitik bir çelik olup, yüksek aşınma mukavemetine ve tokluk değerlerine sahiptir. Kaynak yapılmaya uygundur.

   Kullanım alanları;

Taş-çakıl-kum kırma tesisleri, makine parçaları, kumlama makinaları iç astarları, çelik para kasaları , maden akış yolları , boru sistemlerinde, kırıcı ve öğütücü imalatlarında X120MN12 (X120Mn13 / DIN 1.3401 )kullanılmaktadır

 

Bünyemiz de  bulunan makinalarımız ile X120Mn12 aşınma plakalarına havşa açma , kılavuz çekme , bükme , pah açma vb. işlemleri yapabilmekteyiz.