Sac İhtiyacınız mı Var!

Ticari sac grubuna giren tüm ürünleri Askon kalitesi ile sunuyoruz.

S235JR ve S355J2 + N

Farklı kaliteleri bulunan siyah sacların kullanım alanları; yapı malzemeleri imalatı, kara ve demiryolları araçlarının yapımında, sanayi yedek parçalarında ve diğer kaplama alanlarında kullanılmaktadır.

 • Nakliye araçlarının (gemi, tren kamyon, otobüs, otomobil, bisiklet ) imalatlarında
 • Enerji sektöründe; enerji nakil hatlarında, rüzgar enerji  üretim ekipmanlarında, santral yapımında, güneş enerjisinden faydalanma donanımlarında,
 • Tarım sektöründe; tarım makinelerinin imalatında, traktör imalatında,
 • Su, gaz ve petrol taşımalarında kullanılan boruların yapımında, suyun büyük gücünün kontrol edilmesinde kanal, tünel, baraj, köprü, liman inşaatlarında,
 • Depolama sistemlerinde, silo yapımında, konteyner imalatında,
 • Sıcak ve basınçlı ortamlarda, ısı eşanjörlerinin imalatında, buhar kazanları imalatında,
 • İnşaat sektöründe taşıyıcı kolonların yapımında, beton taşıma. karıştırma, kalıplama ekipmanlarının yapımında, çelik binaların yapımında başarıyla kullanılır.
S235JR ve S355J2 + N

DKP SAC

DKP sacları kullanım alanları soğuk haddelenmeye ve işlenmeye uygun olduğundan ev araç gereçlerinin üretiminde (buzdolobı, çamaşır makinesi vs) Oto sanayi yedek parça kullanılır.

 • Soğuk şekillendirmeye uygun derin çekilebilir kaliteler, dayanıklı ev aletlerinin üretiminde, otomotiv sektörünün görünür-görünmeyen parçalarının üretiminde, beyaz eşya üretiminde, ev ve ofis mobilya üretiminde,  ısıtma - soğutma - havalandırma donanımlarının üretiminde ve benzer  bütün uygulamalarda kullanılmaktadır.
 • Derin sıvama gerektiren her türlü parçanın imalatında ekstra derin çekilebilir saclar kullanılır. Kaynaklanabilir özelliklerinin yanında yüzeye kolayca kimyasal kaplama yapılabilir.
 • İyi şekillendirilebilir,  yüksek mukavemet  gerektiren özellikle otomotiv parçalarının üretiminde   kaynaklanabilir özelliklerini de koruyan , düşük karbonlu ve mikro alaşımlandırma yöntemi ile üretilmiş yüksek mukavemetli-düşük alaşımlı çelik kaliteler kullanılır.
 • Derin çekilebilirliliğinin yanında  ve içindeki gıdanın özelliklerini de koruyan emaye mutfak eşyalarının (fırın-tencere gibi ) yapımında tek kat/çift kat emayelemeye uygun saclar kullanılır.
DKP SAC

BAKLAVALI SAC

Baklavalı saclar; Yangın merdivenlerinde, platformlarda ve sanayinin çeşitli alanlarında Depo ve ambarların dış cephe kaplamalarında, evlerde, garajlarda, otomotiv sektöründe vb. birçok alanda kullanılmaktadır.

BAKLAVALI SAC

HRP SAC

HRP saclar; Oto sanayi yedek parça, mutfak ekipmanları yapımında kullanılır. Sıcak haddelenmiş saclar yüzeyindeki tufal nedeniyle kullanıma her zaman uygun değildir.

 • Sıcak haddelenmiş, asitlenmiş ve yağlanmış bu kaliteler özellikle bükme, çekme, derin çekme gibi şekillendirme işlemleri için kullanılırlar. Bu ürünler hassas yüzey kalite beklentisi gerektirmeyen fakat; mukavemet, rijitlik ve sıvanabilirlik gerektiren tüm uygulamalarda kullanılabilirler. Özellikle makine imalat sektöründe, otomotiv yan sanayinde, yüzeyi asitle temizlenmiş saclar kullanılır. Sac yüzeyin asitle temizlenmesi  makine  imalatı sonrasına göre daha kolay ve daha ekonomik olduğundan  üreticiler  Asitle Yüzeyi Temizlenmiş malzemeyi tercih ederler.
 • Soğuk şekillendirmeye uygun yüksek mukavemetli çelikler yüksek mukavemet, yüksek darbe ve yorulma dayancı gerektiren ve şekillendirilebilirlik gerektiren tüm uygulamalarda kullanılabilir.
 • Ayrıca LPG tüplerinin imalatında,  boru-profil imalatlarında, başarıyla kullanılır.
 • Yapı çelikleri genellikle yapı sektörü uygulamaları için kullanılabilen bu çelik kaliteleri özellikle yüksek mukavemet, şekillendirilebilirlik ve kaynaklanabilirlik özellikleri bakımından tercih edilirler. Bazı kullanım alanları: yapı profilleri , çatı kaplamaları ve boyalı saç uygulamalarıdır.
HRP SAC

GALVANİZLİ SAC

Galvaniz saclar; dükkan ve mağazaların kepenk ve panjur yapımında, prefabrik yapıların imalatında, çatı ve cephe kaplamalarında, silo ve depo inşaatında, havalandırma sanayi, soba sanayi ve sanayinin çeşitli bölümlerinde kullanılır.

 • Korozyon direnci ve boyanarak kullanımı çok uygun olan Galvanizli sac Otomotiv sektörünün gereksinimlerini en iyi karşılayan malzeme türüdür. Otomotiv üreticileri tarafından hem iç yüzey hem de dış yüzey parça üretimlerinde kullanılmakta ve bu sayede korozyona karşı ömür boyu garanti verilebilmektedir.
 • Yapı sektöründe sıcak daldırma galvanizli saclar uygun form verilerek çatı kaplama, binaların iç ve dış yan yüzeylerinde  panel veya  sandviç panel olarak oldukça geniş  uygulama alanı bulmuştur. Uzun ömürlü olması nedeniyle beyaz eşya imalatında (görünmeyen yüzeylerde sade olarak ve görünen yüzeylerde boyalı sac olarak), havalandırma donanımlarının imalatında tercih edilen ürün olmaktadır.
GALVANİZLİ SAC

PASLANMAZ ÇELİK SAC

Farklı kalitelerde bulunan Paslanmaz saclar; Gıda, mutfak, mutfak eşyaları, ev eşyaları, otomotiv ve tıp endüstrisinde, evye üretiminde, depolama tankları ve kazanlarda, Kimya, petro-kimya, gıda endüstrisinde, deniz ve endüstriyel atmosfer şartlarında, Fırın yapımında, ıstıcılarda, sementasyon kutularında, Otomotiv sanayinde, mutfak aletlerinde ve dekoratif uygulamalarda kullanılır.

PASLANMAZ ÇELİK SAC

ALÜMİNYUM SAC

Ev aletleri, medikal alanlar, inşaat sanayi, kimyasal proses, mutfak eşyası, aydınlatma gereçleri, ambalaj sanayii, depolama techizatı, ısıtma soğutma havalandırma sanayi, radyatör imalatı, basınçlı kaplar, otomotiv sanayi, çatı kaplama, panel, mimari uygulamalar, deniz atmosferine maruz yapılarda yakıt ve yağ tanklarında, genel amaçlı metalik işlerde, reklamcılık.

ALÜMİNYUM SAC

TRAPEZ SAC

Galvanizli Sac, Boyalı Galvanizli Sac, Alüminyumdan değişik formlarda yapılmaktadır. Prefabrik Yapı - Kontayner İmalatında, Çatı ve Cephe Kaplamalarında, depo inşaatlarında ve benzeri alanlarda duvar ve tavan kaplaması olarak kullanılabilir.

TRAPEZ SAC