UZUN HADDE GRUBU

Uzun Hadde Grubundaki tüm ürünleri Askon kalitesi ile sunuyoruz.

IPE-NPI-NPU DEMİRLERİ

Kullanım Alanları

Az ve çok katlı bina ve işyerlerinin yapımında ile her türlü çelik konstrüksiyonların oluşturulmasında kullanılmaktadır. Ayrıca makine ve tarım aletlerinin yapımında da büyük rol oynayan NPI Profil Demirler kullanıldığı her alanda kalite ve dayanıklılığı arttırmıştır.
NPU profil demiri küçük – büyük bina ve sanayi tipi yapıların yapımında, betonarme ve çelik konstrüksiyonun olduğu her alanda kullanılır ve yapıya destek sağlar.
IPE-NPI-NPU DEMİRLERİ

HEA-HEB-HEM DEMİRLERİ

Kullanım Alanları

Sanayi tipi binaların yapımında, az katlı ve çok katlı konut, iş merkezi vb. binaların yapımında, her türlü betonarme yapının dayanıklılığını arttırıcı tadilatlarda, tarım makineleri imalatında ve çelik konstrüksiyonun kullanıldığı her alanda kullanılır.
HEA-HEB-HEM DEMİRLERİ

DÜZ YUVARLAK DEMİRLER

Kullanım Alanları

Çatı kirişleri, kat kirişleri, kolonlar, prefabrik yapılar, fabrika binaları, üst geçitle, hangarlar gibi çelik be betonarme yapılarda kullanılır.
Düz Yuvarlar Demir Avantajları : Oluşan ve istenen mimarinin en az malzeme ile yapımını sağlar. Kiriş gözenekleri tesisatın daha kolay döşenmesine olanak vererek, yapı yüksekliğinden tasarruf sağlar. Yapıya esneklik ve estetik katar. Yapıdaki bitim süresini kısaltarak zaman tasarrufu sağlar.
DÜZ YUVARLAK DEMİRLER

TRANSMİSYON DEMİRLERİ

Kullanım Alanları

Transmisyon çelikleri ticari isimlendirme dışında; kimyasal kompozisyondan çok, kopma ve çekme dayanımına göre adlandırılmaktadır. Bu malzemeler St37-2, St44-2, St52-3 vb. çekme mukavemetini simgeleyecek şekilde belirtirler. Transmisyon çelikleri düşük karbon değeri sayesinde yüksek kaynak kabiliyeti sağlamaktadır. Bu da işlem sonrası veya montaj sırasında kaynak işlemi gerektiren makine parçalarında, otomotiv ekipmanlarında millerde ve imalatın bir çok parçasında kullanımını kolaylaştırmakta ve tercih sebebi olmaktadır. Transmisyon çeliği talaş kaldırılmasında sert olmadığı için rahat işlenmektedir.
TRANSMİSYON DEMİRLERİ

ÖZEL ÇEKİM PROFİLLERİ

Kullanım Alanları

Özel amaçlar için tasarlanan profillerin satışı ve işlenmesi firmamız tarafından yapılmaktadır.
ÖZEL ÇEKİM PROFİLLERİ

T DEMİRLERİ

Kullanım Alanları

Yeni nesil inşaat sanayide ve otomotiv yedek parça sanayide destek profili olarak da kullanılan t demirleri günümüz koşullarına dayanıklı ve tonlarca ağırlığı taşıyabilecek seviyededir.
T DEMİRLERİ

KÖŞEBENT DEMİRLERİ

Kullanım Alanları

Genellikle çelik konstrüksiyonları birbirlerine bağlamak amacıyla üretilmiş olan v kesitli bu demir, bağlantı ve destek amacıyla kullanılmaktadır.
KÖŞEBENT DEMİRLERİ

HOLLANDA PROFİLLERİ

Kullanım Alanları

Hollanda profilleri gemi sanayiinde köşebent, lama ve profillerin alternatifi olarak kullanılmaktadır. Gemi imalatında çok sık kullanılan, kenarındaki çıkıntı sayesinde mukavemeti arttırılmış olan profil çeşididir. Kesiti "p" harfine benzer..
HOLLANDA PROFİLLERİ

KARE LAMA SİLME DEMİRLERİ

Kullanım Alanları

Kullanım alanları, Çelik konstrüksiyon yapılarında ve otomotiv yapılarında kullanılan ürünün asıl amaçlarından biri yapıların desteklerini kuvvetlendirmek, iki profil arasında veya zemin ile tavan arasındaki bağı kuvvetlendirmektir.
Kullanım alanları, otomotiv ve yedek parça sanayi, inşaat malzemeleri sanayi vb. birçok alanda kullanılmaktadır.
KARE LAMA SİLME DEMİRLERİ