'Askon'

Askon Demir Çelik firması 1932 yılında Hilmi Konyalıoğlu tarafından tarım makine aletleri üretimi için kurulmuş olup 1963 yılında Hilmi Konyalıoğlu ve oğulları Koll. Şti. adı altında ticaretine ve üretimine devam etmişlerdir. 1979 yılında Konyalıoğlu Metal adı ile tarım makine alteleri üretiminin yanında demir çelik,  hadde ve taahhüt işlerine başladılar. Askon Demir Çelik ünvanını  1990 yılında D. Aslan Konyalıoğlu yönetiminde almış olup, sınai ve ticaret faaliyetlerine devam etmektedir. 2012 yılında Thyssenkrupp Steel-Askon demir çelik ortaklığı sayesinde aşınmaya dayanıklı çelik ve yüksek mukavemetli çelik ürünleri XAR, N-A-XTRA, PERFORM, yüksek mangan çelikleri, korozyon çelikleri ve XABO ile ticaretine bir boyut atlatmıştır.

Ülkemiz ve dünya ekonomik şartlarındaki hızlı gelişmeye paralel olarak yapılan teknolojik yatırımlar ile şirketimiz, yüksek mukavemetli ve özel kalitede çeliklerin dağıtımı ve işlenmesi, yapısal endüstriyel çelik konstrüksiyon üretimi, hammadde temini ve satışı konusunda söz sahibi haline gelmiştir.

İşimiz Tecrübelerimizin Metale Dokunuşudur.

FİRMAMIZ

1932 Yılında Hilmi KONYALIOĞLU, ziraat makine aletleri üretimi yapmak üzere mütevazi bir mekanda küçük bir şahıs işletmesi kurdu. Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan bu işletme, ülkenin kara sabandan teknik tarıma gerekli makine ve ekipman üretimi ile bölgenin tarım kalkınmasında önemli rolünü koruyarak faaliyetlerine devam etti.

İkinci neslin işbaşına geçecek konuma gelmesi ile 1963 yılında "Hilmi KONYALIOĞLU ve OĞULLARI KOLL. ŞTİ." Adı ile çok ortaklı şirkete dönüştü. Bu arada Denizli sanayisine katkıda bulunmak adına boyuna dikişli çelik boru üretimi ile uzun hadde mamülleri üreten bazı yatırım şirketlerine ortak oldu.
1979 yılında KONYALIOĞLU METAL SANAYİ PAZARLAMA adı ile yeniden yapılanan şirket, zirai makine üretimine ilave olarak Demir – Çelik ticareti, Haddecilik ve Taahhüt işlerine başladı. Yine 1979 yılı içerisinde gelişen Pazar şartlarına uygun olarak KONMANSAN TARIM MAK. İML. SAN. A.Ş adında yeni bir şirket kurulmak suretiyle tarım ve sanayi makineleri imalatına girdi.

Demir - Çelik konusunda 85 yıllık sanayi ve ticari geçmişe ve tecrübeye sahip olan firmamız 1990 yılında D. Aslan Konyalıoğlu yönetiminde ASKON Demir Çelik ismini alarak sınai ve ticaret faaliyetlerine devam etmektedir.
Ülkemiz ve dünya ekonomik şartlarındaki hızlı gelişmeye paralel olarak yapılan teknolojik yatırımlar ile şirketimiz, yüksek mukavemetli ve özel kalitede çeliklerin dağıtımı ve işlenmesi,yapısal endüstriyel çelik konstrüksiyon üretimi, hammadde temini ve satışı konusunda söz sahibi haline gelmiştir.

Askon Ailesi

VİZYONUMUZ

Sektöründe güvenilir ve aynı anlayışla hizmet sunan, müşterisini ve insan kaynağını en değerli varlığı olarak kabul eden, köklü geçmişine yakışır şekilde, kaliteli, profesyonel, hızlı çözümler üreterek fark ve değer yaratan, saygın ve piyasa değerini güçlendiren ASKON ailesi olarak vizyonumuz, demir çelik sektöründe parmakla gösterilen hizmet anlayışının simgesi olmaktır.

TEMEL DEĞERLERİMİZ

Etkileşimde olduğumuz herkese karşı şeffaf, paylaşımcı, katılımcı ve hoşgörülü olarak yaklaşırız. Çalışanların yenilikçi, iletişime açık ve yaratıcı bir anlayışta iş etiğine uygun çalışmalarını sağlarız. Müşterilerimiz “dost ve misafirimiz” olarak önceliğimizdir. Herkesin önemsediği ve çalışma arzusunda olduğu cezbeden bir şirketin ancak şirketine bağlı mutlu çalışanlarla olduğuna inanırız.

MİSYONUMUZ

Faaliyetlerinde kaliteyi ve güveni ilk sırada tutan, kişi ve kurumlara hizmet sunarken sektöründeki teknolojik gelişmeleri yakından takip edip, öncülük etmeyi hedefleyen, eğitimli personel ve AR-GE çalışmalarına önem veren, hizmetlerini mükemmelleştirmek için müşteri odaklı gelişimi prensip edinen ASKON ailesi olarak en önemli hedefimiz iş ortaklarımızla güç birliği yaparak bölgesel gelişime, ülkemiz ekonomisine ve istihdamına azami katkıda bulunmaktır.